Blog
Jak psovi ostříhat drápky?
Stejně jako nám rostou nehty, i našim pejskům dorůstají drápky. Proto je důležité je pravidelně zkracovat a udržovat. Dříve se péče o drápky tolik neřešila, protože psi trávili více času venku – běhali po zahradě, asfaltu nebo jiných tvrdých površích, které jim drápky přirozeně obrušovaly. Dnes už na to ale často nestačí.
-800x800.png)
20.03.2025
Co je to cékotrofie?
Slyšeli jste někdy o tom, že králík pojídá svůj trus? Pokud ne a tato informace Vás vyděsila, nemusíte se bát. Jde o zcela běžnou aktivitu, která je velmi důležitou součástí procesu trávení u králíka. Proč tomu tak je, se pokusíme vysvětlit v tomto článku.
Přečíst článek
18.03.2025
Zahradní kalendář – kdy co zasadit?
Lámali jste si někdy hlavu nad tím, kdy a co zasadit, aby to nebylo příliš brzy nebo pozdě? Určitě nejste sami, a právě proto jsme připravili přehled, který Vám s tím pomůže. Podíváme se na jednotlivé měsíce v roce a vyzdvihneme pár klíčových tipů, co v každém z nich udělat, aby byl váš zahradnický rok co nejúspěšnější.
Přečíst článek
12.03.2025
Kočky a mléko
Když se řekne kočka, jistě si ji mnozí z Vás představí s miskou mléka. Tyto dvě věci jsou odnepaměti spojovány dohromady, má to ovšem svá úskalí. Jak to tedy doopravdy je?
Přečíst článek
10.03.2025
Senáž vs. Siláž
Fermentovaná krmiva pro hospodářská zvířata hrají klíčovou roli v jejich výživě a zdraví. Jsou plná prospěšných látek a jejich kvalita se pečlivě sleduje – od konzistence a vůně až po DM či pH. Setkat se můžeme se dvěma pojmy, které si jsou na první pohled podobné, avšak rozdíl mezi nimi ve skutečnosti je. Pojďme se na to podívat.
Přečíst článek
04.03.2025
První pomoc u zvířat
Naši mazlíčci jsou pro nás jako rodina, a proto chceme, aby byli v bezpečí za všech okolností. Někdy se však můžeme ocitnout v situaci, kdy budou potřebovat naši okamžitou pomoc – a právě my budeme tím rozhodujícím faktorem mezi životem a smrtí. V takových chvílích je klíčové zachovat klid, nepanikařit a být připraveni jednat.
Přečíst článek-800x800.png)
28.02.2025
Lze ovlivnit snášku nosnic?
Jistě jste si všimli, že počet snesených vajec se v určitém období mění. Někdy je snáška vysoká, jindy zase naopak klesne na minimum. Proč k tomu dochází? Existují faktory, které ovlivňují schopnost slepic snášet vejce. Ne všechny z nich můžete ovlivnit, ale některé se při správné péči dají alespoň částečně regulovat.
Přečíst článek