Jak se zbavit myší v domě?
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

30.04.2024

Jak se zbavit myší v domě?

Myši v domě dokážou pěkně potrápit. Nejen že jsou rychlé, ale také mazané. Neplatí na ně tedy jen tak něco. Pokud jste zaznamenali jejich přítomnost, je důležité jednat rychle, abyste zabránili šíření a dalším nepříjemnostem. Pojďte se s námi podívat na to, jak vypudit myš z domu. 

Jak poznat, že mám doma myš?

Věřte nám, že jejich přítomnosti si rozhodně všimnete. V momentě, kdy začnete po domě nacházet okousané jídlo, dráty a trus, je to téměř jisté. Postupně uslyšíte také jejich pískání, škrabání a samotný pohyb.

Uzavření přístupů

Nejprve je důležité zabránit dalšímu vniknutí myší do domu. Zkontrolujte i ty nejmenší prasklinky na stěnách, díry a otvory kolem dveří a oken. Následně znemožněte další přístup tak, že otvory uzavřete vhodným materiálem, jako je beton, tmel nebo sádra.

Čistota je základ

Myši přitahují potraviny, odpadky, nepořádek, proto udržujte dům čistý. Potraviny nenechávejte otevřené, nejlépe je skladujte v uzavíratelných nádobách, uklízejte i drobečky a zbytky jídel, které by mohly být lákadlem.

Přírodní odpuzovače

A co nesnášejí myši? Vyzkoušet můžete mnoho babských rad na domácí past na myši. Ty cílí především na jejich čich. Zkuste rozmístit po domě heřmánek, česnek nebo listí ořešáku. Dále je například známý svým odpuzujícím účinkem mátový olej. Stačí v něm namočit bavlněnou látku a umístit ji do oblastí, kde myši často pobývají.

Spolehnout se můžete také na přirozené dravce. Nejjednodušší je pořídit domů kočku, pro kterou je lov myší přirozený. A navíc už jen samotný pach našich domácích mazlíčků funguje jako odpuzovač. Na myši dále vyzraje poštolka, káně nebo sova.

Ultrazvukový plašič myší

Stejně jako na kuny, i na myši platí ultrazvukové signály, které jsou pro hlodavce velmi nepříjemné. Ultrazvukový plašič dokáže měnit frekvence, tudíž nehrozí, že by si po čase na tento zvuk hlodavec zvykl. Pro lidské ucho je tento přístroj zcela bezpečný.

Pastičky na myši

Pasti jsou klasickým řešením. Jedná se o účinnou a bezpečnou metodu pro odchyt myší. Existují různé typy, včetně těch klasických, elektronických nebo domečkových. A co do pasti na myši? Klíčem k úspěchu je samozřejmě vhodná návnada na myši. Vyzkoušet můžete kousek sýra, oříšky, chléb nebo jiné pečivo, sušenky či slaninu. Dříve se hojně využívaly také lepící pasti na myši. Ty ovšem byly pro jejich drastičnost zakázány. Lepící past na myši totiž usmrcovala obzvlášť trýznivým způsobem a často se do jejích spár dostala i jiná zvířata.

Profesionální pomoc

V případě neúspěšných pokusů o likvidaci nebo silného přemnožení myší zvažte pomoc profesionálů. Tito odborníci mají dostatek znalostí a speciálních metod, které Vám poskytnou efektivní řešení.

Dlouhodobá prevence proti myším

Po úspěšném odstranění myší je důležité přijmout opatření k dlouhodobé prevenci. Pravidelně kontrolujte domov, zda se tam neusídlila další myška, udržujte čistotu a pořádek, abyste minimalizovali riziko návratu.

Myši v domě jsou nepříjemným problémem, se kterým můžete bojovat velice dlouho. Jsou totiž vychytralé, a tak některé nástrahy nemusí fungovat. Vyzkoušejte proto více možností a věřte, že se u Vás myš dlouho neohřeje. 

Další články

Jak připravit králíky na zimu?

19.11.2024

Jak připravit králíky na zimu?

Přestože jsou králíci poměrně odolná zvířata, zima přináší určité výzvy jak pro ušáky, tak pro nás, jejich chovatele. Aby zimu přečkali ve zdraví a pohodě, je třeba jim připravit vhodné prostředí a vyhnout se tomu, co králíkům vadí. V dnešním článku se podíváme na to, jak se starat o králíka a jak by taková příprava na zimu či péče v chladném počasí měla vypadat.

Přečíst článek
Může pes kosti?

15.11.2024

Může pes kosti?

Určitě jste někdy slyšeli o tom, že by psi neměli konzumovat kosti. Naopak jiní lidé jsou toho názoru, že kosti psovi neuškodí. Na obojím je trocha pravdy, tak se na společně pojďme podívat jaké kosti může pes konzumovat.

Přečíst článek
Jak ochránit psí tlapky v zimě?

13.11.2024

Jak ochránit psí tlapky v zimě?

Zimní radovánky milují nejen děti, ale také naši čtyřnozí přátelé. Zároveň ale chladné a mrazivé počasí přináší nepříjemnosti, které se týkají i psích tlapek. Péče o ně je proto neodmyslitelnou součástí těchto mrazivých dnů. Sníh, posypová sůl a teploty pod bodem mrazu mohou způsobit nemalé potíže, jako je podráždění, popraskání nebo bolestivost. Jak tedy v zimě psí tlapky nejlépe ochránit? 

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.