SEZÓNA 2024: NAVÝŠILI JSME KAPACITU SKLADU A EXPEDICE. VAŠE OBJEDNÁVKY NA ZBOŽÍ SKLADEM EXPEDUJEME DO 48 HODIN.
Jak vybrat vhodný domeček pro kočku?
Pavel Frček

Autor: Pavel Frček

16.04.2024

Jak vybrat vhodný domeček pro kočku?

Kočka denně naspí až neuvěřitelných 18 hodin. Je proto velmi důležité připravit jí pohodlné a klidné místo k odpočinku. Každý mazlík žije v jiných podmínkách a má své vlastní potřeby. Tak se s námi pojďte podívat, jaké možnosti máte a jak vybrat boudu nebo pelíšek pro kočky.

Velikost a typ

Velikost boudy pro kočky, ale i jiných pelíšků, by měla zohledňovat potřeby Vašeho chlupáčka. Musí poskytovat dostatečný prostor pro pohodlné ležení, otočení a vstávání. 

Dále je třeba zvážit typ domečku, existuje totiž mnoho různých stylů a druhů. Nejčastěji se setkáte s klasickým otevřeným pelíškem, který je obvykle látkový. Ten se využívá především ve vnitřních prostorech, které jsou dobře vytápěné. Tento pelíšek plně uspokojí také kočičí potřebu pozorovat veškeré dění. Další možností je kukaň, ve které je na rozdíl od otevřené pelíšku kočka chráněna ze všech stran. Tato varianta zajistí pro Vašeho mazlíčka ochranu proti průvanu a hluku, avšak stále není vhodným adeptem na venkovní umístění. Tím je kočičí bouda. Ta zaručí vhodné útočiště k odpočinku a také úkryt před nepřiznivým počasí. Kočka zde nalezne požadovaný klid, bezpečí i přítmí. Venkovní domeček můžete pořídit také ve stylové variantě se schůdky a horní terasou, ze které budou moci pozorovat okolí. Do interiéru skvěle zapadne kombinace škrabadla a domečku. Na jednom místě tak kočka nalezne příležitost k relaxaci a k zábavě.

Materiál

Kočičí domeček je k dispozici ve variantách z různých materiálů. Vnitřní pelíšky, kukaně a domečky jsou ve většině případech vyrobeny z textilní látky. Bouda pro kočky, primárně určená do vnějších prostor, je nejčastěji vyrobena ze dřeva. Tento typ je velmi oblíbený pro svůj přírodní vzhled a trvanlivost. Oblíbenou variantou jsou také domky vyrobené z eko plastu, které jsou odolné a snadno udržovatelné. Pokud mazlíček přetrvává venku i v zimních mrazech, zateplená bouda pro kočku bude skvělou volbou.

Umístění

Umístění domečku je klíčové pro klid a bezpečí Vaší kočičky. Mají totiž rády soukromí a klid, ale zároveň chtějí vědět vše, co se kolem nich šustne. Ve vnitřních prostorech umístěte pelíšek na klidné místo, které kočka ráda navštěvuje. Vyhněte se ale průchodům, které jsou velmi frekventované. Tam by se totiž mohla cítit ohroženě a pravděpodobně by do pelíšku ani nešla. Ideální bude klidný roh místnosti. Venkovní domeček pro kočky postavte na místo, které bude blízko domu. Například terasa, balkon nebo zápraží, kde kočka bude cítit, že jste jí nablízku. 

Při výběru domečku pro kočku je důležité zvážit velikost, typ, materiál, ale také umístění. S vhodným domovem bude mít Váš mazlíček vhodné útočiště a místo k odpočinku, do kterého se bude rád vracet. Proto pečlivě pelíšek vybírejte, přispějete k pohodě a štěstí Vaší kočičky.

Další články

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

16.05.2024

Jak na hmyz u hospodářských zvířat ve stáji

Hmyz a nejčastěji mouchy ve stáji mohou být pro hospodáře a jejich zvířata velkým nepřítelem. Pokud nezačnete proti hmyzu účinně bojovat, hrozí zdravotní problémy, například šíření nebezpečných chorob a ekonomické ztráty. Přestože se hmyzu nadobro nikdy nezbavíte, existuje řada způsobů, jak tento problém úspěšně eliminovat a zamezit tak přemnožení. Zde je několik užitečných tipů, jak na hmyz ve stáji. 

Přečíst článek
Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

15.05.2024

Jaké jsou nejčastější nemoci postihující slepice?

Bohužel, jako každé zvíře, jsou i slepičky náchylné k různým nemocem. Nemocné slepice většinou poznáte snadno. Mezi nejčastější příznaky nemocí slepic se řadí únava, apatie, nechuť k jídlu a snížená snáška vajec. Ve většině případů následuje náhlé úmrtí slepice. Podívejte se s námi na slepice a jejich nemoci, které se nejčastěji vyskytují, a jak jim účinně předcházet.

Přečíst článek
Co nesmí jíst kočka?

14.05.2024

Co nesmí jíst kočka?

Jako majitelé koček poskytujeme našim chlupáčům tu nejlepší péči. Občas jim možná chceme dopřát až tak moc, že jim tím spíše ublížíme. Ne všechno, co chutná nám, je totiž vhodné i pro naše kočičí přátele. Některé potraviny a látky jsou pro kočky nevhodné, nebo dokonce toxické. Co je jedovaté pro kočky?

Přečíst článek

SOUTĚŽ: Přihlašte se k odběru novinek

a získejte doplňkové krmivo ACIDOMID.