Jak vybrat vhodný domeček pro kočku?
Kočka denně naspí až neuvěřitelných 18 hodin. Je proto velmi důležité připravit jí pohodlné a klidné místo k odpočinku. Každý mazlík žije v jiných podmínkách a má své vlastní potřeby. Tak se s námi pojďte podívat, jaké možnosti máte a jak vybrat boudu nebo pelíšek pro kočky.
Velikost a typ
Velikost boudy pro kočky, ale i jiných pelíšků, by měla zohledňovat potřeby Vašeho chlupáčka. Musí poskytovat dostatečný prostor pro pohodlné ležení, otočení a vstávání.
Dále je třeba zvážit typ domečku, existuje totiž mnoho různých stylů a druhů. Nejčastěji se setkáte s klasickým otevřeným pelíškem, který je obvykle látkový. Ten se využívá především ve vnitřních prostorech, které jsou dobře vytápěné. Tento pelíšek plně uspokojí také kočičí potřebu pozorovat veškeré dění. Další možností je kukaň, ve které je na rozdíl od otevřené pelíšku kočka chráněna ze všech stran. Tato varianta zajistí pro Vašeho mazlíčka ochranu proti průvanu a hluku, avšak stále není vhodným adeptem na venkovní umístění. Tím je kočičí bouda. Ta zaručí vhodné útočiště k odpočinku a také úkryt před nepřiznivým počasí. Kočka zde nalezne požadovaný klid, bezpečí i přítmí. Venkovní domeček můžete pořídit také ve stylové variantě se schůdky a horní terasou, ze které budou moci pozorovat okolí. Do interiéru skvěle zapadne kombinace škrabadla a domečku. Na jednom místě tak kočka nalezne příležitost k relaxaci a k zábavě.
Materiál
Kočičí domeček je k dispozici ve variantách z různých materiálů. Vnitřní pelíšky, kukaně a domečky jsou ve většině případech vyrobeny z textilní látky. Bouda pro kočky, primárně určená do vnějších prostor, je nejčastěji vyrobena ze dřeva. Tento typ je velmi oblíbený pro svůj přírodní vzhled a trvanlivost. Oblíbenou variantou jsou také domky vyrobené z eko plastu, které jsou odolné a snadno udržovatelné. Pokud mazlíček přetrvává venku i v zimních mrazech, zateplená bouda pro kočku bude skvělou volbou.
Umístění
Další články
04.12.2024
Jaký vliv mají ohňostroje na zvířata?
Každoroční oslavy spojené s ohňostroji přinášejí radost mnoha lidem, to samé se však nedá říct o našich mazlíčcích. Zvuky, světla a chemikálie obsažené v pyrotechnice na ně mohou mít nepříznivý dopad, což je méně známou realitou skrývající se za kouzlem oslav.
Přečíst článek03.12.2024
Jak na chov ryb?
Abychom mohli začít s chovem ryb, musíme nejdříve znát jejich základní anatomii. Tvar těla mají protáhlý, vřetenovitý nebo kuželovitý (u úhořů pak hadovitý). Kostru tvoří hlava, trup a ocasní násadec. Rybám chybí krk, takže hlava je pevně spojena s trupem a pohyb je zajištěn ploutvemi (prsními, hřbetními, břišními a ploutví ocasní). Postranní čára je smyslový orgán ryb, kterým reagují na směr proudění a vlnění vody a taktéž je informuje o překážkách ve vodě.
Přečíst článek29.11.2024
Jak označit hospodářská zvířata?
Pokud se chcete stát chovatelem hospodářských zvířat, je důležité vědět, která zvířata je nutné označovat a jakým způsobem. Tuto problematiku blíže popisuje plemenářský zákon a jeho prováděcí předpis – vyhláška o označování zvířat.
Přečíst článek